Węglowodany, potrzebne czy nie?

Żeby organizm człowieka mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebny jest ruch, odpowiednia dieta, mało stresów i hormony szczęścia. W rzeczywistości nie wszystko, a przynajmniej nie wszystko naraz jest możliwe, zwłaszcza, że czasami nie jesteśmy w stanie zapanować nad nękającymi nas chorobami. Na pewno jednak warto wspomagać się odpowiednimi preparatami i dostarczać organizmowi jak najwięcej składników odżywczych w pożywieniu.

Jedną z substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania są węglowodany, które dają nam potrzebną energię do życia, tym bardziej są potrzebne, gdy trenujemy wyczynowo lub siłowo. Zawierają trzy pierwiastki, tlen, węgiel i wodór, bez których trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Osoby intensywnie uprawiające tego rodzaju sporty powinny w swojej diecie uwzględniać większe dawki węglowodanów, ewentualnie wspomagać się ich suplementacją. Odżywki, które zawierają węglowodany pomagają bardziej skutecznie odbywać treningi, dodając mięśniom potrzebnej energii i siły. Wysokoenergetyczne suplementy diety z węglowodanami to z reguły postać proszku do rozrabiania z wodą lub sokiem, dzięki czemu otrzymujemy smaczny, odżywczy napój, który można zabrać ze sobą na trening i uzupełniać zapasy utraconych substancji.

Popularne są także różne batony energetyczne, które z łatwością zastąpią posiłek, a przynajmniej na jakiś czas uzupełnią niedobory węglowodanów i dodadzą w szybkim czasie energii niezbędnej do dobrego samopoczucia.

Nasze rekomendacje

Olimp batony Boom Olimp batony GB 6000 Olimp batony Mtrix
Pełna oferta batonów energetycznych i białkowych na ActiveBody.pl