Węglowodany carbo- energia na treningu

Carbo to odżywki węglowodanowe, które oprócz kompleksu węglowodanów zawierają witaminy i minerały, by sportowcy trenujący sporty siłowe i wyczynowe, kulturyści, kolarze i sprinterzy mogli stosować suplementację dodającą im siły i energii do intensywnego wysiłku fizycznego. Zastosowane tutaj węglowodany to sacharydy- monosacharydy, oligosacharydy i polisacharydy, dobrane w odpowiednich proporcjach, by dostarczać jak najbardziej optymalną dawkę składników odżywczych.

Węglowodany carbo jako suplementy energetyczne eliminują uczucie zmęczenia, co przekłada się na zwiększenie intensywności treningu. Optymalnie dobrane dawki łatwo i długo wchłanialnych cukrów pozwalają na dostarczanie energii przez długi czas, bezpośrednio po spożyciu odżywki i jeszcze długo po zastosowaniu. Dzięki temu w organizmie utrzymuje się stały poziom cukru, podobnie jak wytworzona energia utrzymuje się na stałym poziomie pomimo wyczerpującego wysiłku fizycznego. Z kolei zastosowanie odżywek carbo po treningu daje jako źródło energii możliwość odbudowania zużytych zapasów glikogenu w mięśniach.

Do odżywek carbo należy także dekstroza, węglowodan, który zwiększa bilans energetyczny organizmu, a zgromadzona energia daje impuls do zwiększenia wydolności i odporności organizmu, wpływając na zwiększenie również wytrzymałości wysiłkowej. Dekstroza ponadto ma wpływ na wydzielanie insuliny, odpowiadającej za transport do komórek mięśniowych kreatyny i aminokwasów.

Nasze rekomendacje

Carbonox Olimp Carbo Biogenix Carbonizer Olimp Endurance
Pełna oferta węglowodanów na ActiveBody.pl