Skuteczność działania HMB

Hydroksymetylomaślan to związek organiczny, znany jako HMB, kwas tłuszczowy, którego zastosowanie w suplementacji dla kulturystów jest znane i uznawane za bardzo skuteczne. Substancja ta powoduje hamowanie procesu katabolizmu w mięśniach, czyli zapobiega rozpadowi białek po intensywnym wysiłku, jakim niewątpliwie jest trening kulturystyczny. Poza tym wspomaga przyrosty masy mięśniowej i wydolności organizmu, działa także redukująco na tkankę tłuszczową.

Odżywki, których głównym składnikiem jest hydroksymetylomaślan HMB zapobiegają także bardzo skutecznie powstawaniu zakwasów w mięśniach, które przy intensywnym i wyczerpującym treningu siłowym są niemal nieuniknione. Osoby, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej przy tworzeniu masy mięśniowej chwalą sobie również ten związek jako wspomagający takie działania. Szybka utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej i przyrosty tak zwanej suchej masy mięśniowej to cel wielu osób, które nie uprawiają kulturystyki, ale chcą odpowiednio wyrzeźbić swoją sylwetkę. Przy suplementacji HMB organizm wykorzystuje tłuszcze dla pozyskania energii do wzmożonego wysiłku, a to przekłada się na szybką regenerację mięśni i przyrosty właśnie suchej masy mięśni, bez zbędnej tkanki tłuszczowej.

Takie cechy charakterystyczne tego kwasu tłuszczowego sprawiają, że jest on skutecznie stosowany przez kulturystów, ale i osoby uprawiające fitness, biegi i inne sporty wyczynowe, jak choćby kolarstwo. Również osoby nastawione na chudnięcie przy zastosowaniu odpowiedniego treningu, jak interwałowy HIIT, mogą śmiało stosować HMB jako środek wspomagający redukowanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Nasze rekomendacje

HMB Olimp HMB Biogenix HMB Mega Caps Olimp
Pełna oferta HMB na ActiveBody.pl