Kreatyna dla zaawansowanych

Do najbardziej poszukiwanych substancji w preparatach wspomagających budowanie mięśni należy kreatyna, która jest podawana w suplemencie jako monohydrat kreatyny, przeznaczony bardziej dla początkujących w suplementacji, lub w postaci bardziej zaawansowanej, czyli jako forma estryfikowana kreatyny, stosowana zwykle przez kulturystów i innych sportowców z dyscyplin siłowych i wytrzymałościowych .

Odżywki zawierające kreatynę dla zaawansowanych oferują zwykle jabłczan kreatyny, który ma powodować maksymalne przyrosty siły i masy mięśni, a także zapewniać szybką regenerację po wyczerpującym treningu. Estryfikowane formuły kreatyny zwykle mają znacznie większą moc, niż zwykły monohydrat, dlatego mogą być wyjątkowo skuteczne, jeśli się je dopasuje do możliwości danego organizmu. Suplementy diety z zaawansowaną formułą kreatyny są dodatkowo wzmacniane innymi substancjami, by nadać odżywce jak największą moc działania, na przykład glutaminą, która intensyfikuje skuteczność preparatu, poprawia wchłanialność białek do mięśni, co zapobiega stanowi katabolizmu, jednocześnie wspierając efekt anaboliczny.

Stosując kreatynę, zwłaszcza o tak bogatej formule, należy odpowiednio się odżywiać, dostarczając organizmowi w pożywieniu lub w postaci dodatkowych preparatów węglowodanów i białek do wspomagania budowy mięśni i ich regeneracji. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję zapobiegania efektowi katabolizmu przy jednoczesnym działaniu anabolicznym.

Nasze rekomendacje

Kreatyna Olimp Kreatyna Biogenix Kreatyna DNA Your Supps
Pełna oferta kreatyn na ActiveBody.pl