Jakich odżywek potrzebują osoby uprawiające sporty?

Na rynku związanym z kulturystyką i ogólnie ze sportem znajdziemy bogaty asortyment suplementów diety i odżywek dla sportowców, tylko jak się w tym połapać? Każdy z producentów ma w swojej ofercie preparaty na masę mięśni, wspomagające pompę mięśniową, spalacze tłuszczu i typowo witaminowe, regeneracyjne. Mogą z nich korzystać także osoby na rekonwalescencji, a nawet te, które chcą wzmocnić cebulki włosowe, wszystko zależy od przeznaczenia i składu preparatu.

Żeby odpowiednio dobrać odżywki, należy najpierw zdecydować, czego się oczekuje od preparatu, czyli w czym ma być pomocny. Osoby, które dobrze znają swój organizm, lepiej się orientują w jego potrzebach, zwłaszcza, gdy mają już dobraną dietę zgodną z tym, czego się oczekuje. W przypadku osób, które chcą wyrzeźbić sylwetkę i zredukować tkankę tłuszczową na pewno będą potrzebne inne suplementy, niż u osób, którym zależy wyłącznie na pompie mięśniowej. Trzeba pamiętać o tym, że suplementy diety dla osób czynnie uprawiających sporty zawierają substancje odpowiedzialne za wydolność organizmu, jego wytrzymałość podczas intensywnego treningu, a także zdolność do regeneracji po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

Do najczęściej występujących w odżywkach substancji należą aminokwasy, białka i węglowodany, które budują masę i siłę mięśni. Również kreatyna, HMB i tribulusy to substancje, bez których trudno sobie wyobrazić dobrą odżywkę dla sportowców, podobnie jak substancje izotoniczne, witaminy i minerały. Jak widać, najważniejsze, to sprawdzać skład preparatu, marka producenta może już tutaj mieć mniejsze znaczenie. Każdy, kto na co dzień stosuje suplementy diety zwykle ma swoich ulubionych producentów i się ich trzyma, ewentualnie sprawdzając nowości lub polecane przez innych preparaty.

Rekomendowane marki

Odżywki Olimp Odżywki Biogenix Odżywki DNA Your Supps
Pełna oferta odżywek i suplementów na ActiveBody.pl