Gainery, czyli odżywki na masę

Jeszcze kilkanaście lat temu młodzi ludzie najczęściej unikali zajęć sportowych, a tym bardziej budowania masy mięśniowej. Obecnie sportowy tryb życia wśród młodzieży i trochę starszych osób upowszechnił się, a ćwiczenia kulturystyczne stały się modne i pożądane. Wraz z chodzeniem na siłownię i budowaniem masy i siły mięśni przyszła zdrowa moda na stosowanie suplementów diety, które wspomagają to zadanie. Chodzi przede wszystkim o tak zwane odżywki gainer, które odpowiednio dobrane pod względem składu przyczyniają się do rozwoju tkanki mięśniowej.

Odżywki na masę przeznaczone są dla kulturystów i innych sportowców, którzy potrzebują wspomagania przy budowie i rozwoju mięśni, ale i dla osób, którym zależy na zbudowaniu ładnie wyrzeźbionej sylwetki z widocznymi mięśniami brzucha czy ramion. Szczególnie młodzi ludzie, którzy mają szybką przemianę materii i odznaczają się szczupłą budową ciała mają problem z odpowiednim zbudowaniem masy mięśniowej pomimo intensywnych treningów. Dzięki regularnemu stosowaniu gainerów mogą to nadrobić, a odpowiednia dawka węglowodanów, białek i witamin spowoduje wzrost masy i siły mięśni w stosunkowo krótkim czasie, nie powodując przy tym afektu katabolizmu, czyli redukowania białek w mięśniach po intensywnym wysiłku fizycznym.

Gainery powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, najlepiej w połączeniu ze stosowną dietą wspomagająca budowę mięśni, czyli zawierającą jak najbardziej wartościowe biologicznie białko i węglowodany w odpowiednich proporcjach. Każdy z renomowanych producentów odżywek dla osób aktywnych fizycznie ma w swojej ofercie dobre gainery, trzeba tylko wybrać odpowiedni dla swojego organizmu.

Nasze rekomendacje

Gainer Olimp Gainer Biogenix Odżywka na masę Olimp
Pełna oferta odżywek na masę na ActiveBody.pl