Dieta i odchudzanie przy pomocy suplementów

Niemal każdy w pewnym momencie życia potrzebuje nieco się odchudzić, stosując przy tym odpowiednią dietę i na ogół suplementację pozwalającą redukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Odżywki wspomagające odchudzanie mogą zawierać różne substancje, których zadaniem zawsze jest wpływanie na redukcję tłuszczu, przyspieszanie przemiany materii i ograniczanie odkładania się tłuszczu w tkankach organizmu.

Jednym ze składników suplementów diety wpływających na redukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest zielona herbata, jej ekstrakt zawiera katechiny, które w połączeniu z kofeiną mają właściwości termogeniczne. Podczas procesu termogenezy dochodzi do zintensyfikowanego spalania tłuszczu zgromadzonego jako zapasy energetyczne organizmu. Zielona herbata ma także właściwości ograniczania przyswajalności składników energetycznych z posiłków, a że przy tym jest bardzo zdrowa, przyczyniając się do poprawy różnych stanów infekcyjnych, na pewno warto ją wprowadzić do codziennej suplementacji.

Kolejnym popularnym pierwiastkiem ograniczającym syntezę kwasów tłuszczowych i wpływającym na redukowanie zbędnej tkanki tłuszczowej jest chrom. Jest on składnikiem wielu preparatów odchudzających, które ograniczają odkładanie się tłuszczów w organizmie i zapobiegają stanowi przemęczenia. Przy dużym wysiłku fizycznym zapotrzebowanie na ten pierwiastek w organizmie wzrasta, tym bardziej suplementacja nim jest wtedy wskazana. Odżywki odchudzające zawierają często także kwas HCA, który jest uważany za skuteczny spalacz tłuszczu, a także CLA, wpływający na przyrost suchej masy mięśniowej bez nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Nasze rekomendacje

Therm Line Biogenix X Therm-N-tor DNA SUPPS Carni-Tea
Pełna oferta suplementów na odchudzanie na ActiveBody.pl